Haagse natuurbeschermers van AVN vieren honderdjarig bestaan

12 September 2026, 11:56 uur
Den Haag & Regio
mainImage
Gemeente Den Haag
Foto ter illustratie.

De Algemene Vereniging voor Natuurbescherming voor Den Haag en omstreken (AVN) bestaat deze maand precies honderd jaar. Ter gelegenheid daarvan organiseert de vereniging een symposium over biodiversiteit en een jubileumreceptie in Theater Diligentia.

Tijdens het symposium op vrijdag 25 september staat de vraag centraal hoe biodiversiteit een vanzelfsprekend onderdeel van de stad kan worden. Onder anderen biodiversiteitsdeskundige Louise Vet, ecoloog Joeri Morpurgo en voormalig Haags wethouder Robert Barker spreken over de toekomst van natuur in de stad, waarna cabaretier Sjaak Bral de middag afsluit.

Een dag later viert de AVN de honderdste verjaardag met een receptie in Diligentia, in aanwezigheid van burgemeester Jan van Zanen. Daar wordt ook het jubileumboek 'AVN 1926-2026 - Honderd jaar natuurlobby' gepresenteerd en wordt de winnaar van de AVN-fotowedstrijd bekendgemaakt.

Het jubileumjaar wordt op zondag 22 november afgesloten met een natuurfilmmiddag in het Museon-Omniversum, met onder meer films van Jan van der Ende en een voorproefje van de Haagse natuurdocumentaire 'Groene Stad Achter De Duinen'.

Bijzondere mijlpaal

De AVN werd in 1926 opgericht door Hagenaars die zich inzetten voor het behoud van natuur en landschap in en rond de stad. "Een eeuw natuurbescherming is een bijzondere mijlpaal, maar vooral ook een vertrekpunt", zegt Dick Ooms, voorzitter van de AVN. "De druk op natuur en groen in en rond Den Haag is groot. Met dit jubileum willen wij samen met bewoners, natuurorganisaties, ondernemers en bestuurders vooruitkijken naar de volgende honderd jaar natuurbescherming."